Skutečná půjčka bez příjmu kde půjčí peníze

Jste momentálně bez příjmu nebo nemáte možnost doložit potvrzení o příjmu ze zaměstnání, a přesto potřebujete půjčit peníze? Kdo nabízí skutečné půjčky pro lidi bez příjmu, kde vám opravdu půjčí? Nabídka úvěrů bez doložení příjmu je pestrá, skutečnost je ale o dost horší. Bez příjmu vám půjčí jen málokde. Jste momentálně bez příjmu nebo nemáte možnost doložit potvrzení o příjmu ze zaměstnání, a přesto potřebujete půjčit peníze? Kdo nabízí skutečné půjčky pro lidi bez příjmu, kde vám opravdu půjčí? Nabídka úvěrů bez doložení příjmu je pestrá, skutečnost je ale o dost horší. Bez příjmu vám půjčí jen málokde.

Potřebujete si půjčit peníze a máte problém s prokázáním svého příjmu? Do podobné situace se každý den dostává řada lidí. Banky a především nebankovní společnosti inzerují půjčky bez potvrzení o příjmu, bez výpisu z účtu nebo bez daňového přiznání. Jaká je ale skutečnost? Opravdu vám půjčí peníze, když jste bez příjmu?

Opravdu mi někde půjčí peníze bez doložení příjmu?

Obecně platí, že jak banky, tak i nebankovní společnosti by vám neměli půjčit peníze bez toho, aby si prověřili vaši schopnost půjčené peníze splácet. Všem finančním společnostem to zakazují pravidla, která určuje Česká národní banka.

Aby někdo mohl legálně půjčovat peníze, potřebuje k tomu mít licenci od České národní banky. A ta určuje různé požadavky, které musí dotyčná společnost splnit. Mezi ně patří například i to, že by neměly být poskytovány půjčky lidem, co si to nemohou dovolit.

Pokud pomineme nějaké lichvářské půjčky, kde se poskytují peníze na ruku a bez nějaké regulace, pak je to s hledáním půjčky, kde nepotřebujete dokládat příjem, dost složité.

Půjčka od banky bez doložení příjmu

Často je možné získat půjčku bez doložení příjmu i od banky. Zvláště, když se jedná o menší částku. Obvykle do 20 000 Kč (někdy i do 50 000 Kč). Půjčka od banky, ale většinou bývá podmíněna tím, že máte v bance účet, na který chodí pravidelně nějaké peníze. Pak po vás banka a nepožaduje potvrzení o příjmu a půjčí vám peníze i bez dalších formalit.

Půjčky bez potvrzení o příjmu ze zaměstnání u nebankovní společnosti

Pro lidi s nízkým příjmem, nebo bez možnosti doložení oficiálního příjmu, nabízí zpravidla výhodnější podmínky nebankovní společnosti.

Zde je možné menší půjčky získat bez potvrzení o příjmu ze zaměstnání nebo i bez nahlížení do registrů. Často je jedinou podmínkou to, abyste byli bez exekuce.

Skutečná půjčka pro lidi bez příjmu?

Nebankovní půjčka bez potvrzení o příjmu, ale většinou neznamená, že byste mohli být zcela bez prostředků. Většinou je požadován alespoň nějaký minimální příjem. Může to být třeba mateřská nebo rodičovská. Nebo vám půjčí i na důchod. Nebo na příjem ze sociálních dávek.

Zpravidla po vás budou chtít třeba alespoň výpis z bankovního účtu nebo nějaký jiný doklad. Je pravda, že častokrát není podmínkou, abyste byli zaměstnaní, a není potřeba odkládat výplatu ze zaměstnání.

Půjčky bez daňového přiznání pro živnostníky

Podobnou kategorií jsou i půjčky pro živnostníky (OSVČ), které je možné získat i bez daňového přiznání. Pak je ale obvykle požadováno doložení výpisu z účtu nebo alespoň nějakých faktur, či nějakých jiných dokladů.

Půjčka jenom na občanku?

Půjčka jenom tak, třeba jen na občanku (tedy bez dalších dokladů a potvrzení) je nabízena jen výjimečně. Pokud někdo takovou půjčku nabízí, pak se zpravidla jedná jen o nějakou mikro půjčku. Kde dostanete maximálně do 5000 Kč. A půjčené peníze musíte vracet už za pár dní (obvyklé maximum je 30 dní).

Kolik stojí půjčky bez příjmu u nebankovní společnosti?

A za takovou malou půjčku bez příjmu, ve výsledku zaplatíte dost vysoké poplatky. U většiny nebankovních společností si za půjčku bez příjmu do 5000 Kč na 30 dní řeknou o poplatek ve výši 1500 – 2000 Kč. Takže za měsíc musíte vrátit i 7 000 Kč. A to je dost nevýhodné.

Někdy sice může být taková půjčka jediným řešením špatné finanční situace. Z dlouhodobého pohledu je to ale „cesta do pekla“. Pokud za půjčení peněz na takto krátkou dobu, zaplatíte tak vysoké poplatky, tak vám tyto finanční prostředky budou někde chybět. Pokud je to alespoň trochu možné, je lepší se těmto nevýhodným úvěrům vyhnout.

Okamžitá online půjčkaPeníze už do 30 minut? A navíc bez jakýchkoliv poplatků a dokonce i bez úroků? Že to nejde? Vyzkoušejte si to sami!

Užitečné informace
Všechny půjčky