Pracovní úraz a nemocenská během neschopenky

Minimální pauza na oběd v zaměstnání, je 30 minut. Tato přestávka na jídlo je povinná, a nepočítá se do pracovní doby. Kromě toho může být nárok i na bezpečnostní přestávky 5 – 10 minut každé 2 hodiny (ty se počítají do pracovní doby). Přestávka mezi 2 směnami musí být minimálně 11 hodin.
Při pracovní cestě do zahraničí, může být nárok na zahraniční stravné. A to je podstatně více, než kolik jsou tuzemské diety. Od 1. 1. 2024, platí nová vyhláška – u 22 zemí se změnily sazby (viz tabulka). Zahraniční cesta začíná už na letišti, nebo po překročení hranic.
Maximální délka nemocenské je 380 dní. Je ale možné požádat o prodloužení až o 350 dní (celkem tedy může být nárok na nemocenskou až 2 roky). Při dlouhodobé nemoci, může být nárok i na invalidní důchod. Prodloužení neschopenky i žádost o důchod je možné vyřídit online.
Okamžitá půjčka online - peníze máte ihned
Při pracovním úrazu je nárok na klasickou nemocenskou (náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele a nemocenské dávky od státu). Dále je nárok i na jednorázové odškodné (bolestné). Nebo i na pravidelnou náhradu za ztrátu výdělku. A to jak během neschopenky, tak i po skončení neschopenky.